Zoznam článkov

Ženy a Krav Maga

     Dnes už bojovým športom prepadajú rovnako vášnivo ženy ako aj muži. Vznikajú dokonca výukové programy určené práve pre ne. Stáva sa to tak cestou nielen zvýšiť si kondíciu a sebavedomie, ale aj naučiť sa rýchlo rozhodovať a dokonale sústrediť. Krav Maga Fitness je špecifický tréningový program, ktorý bol vytvorený pre ženy so zameraním na získavanie a zdokonaľovanie sebaobranných zručností, zvýšenie kondície a formovanie postavy. Krav Maga Fitness je kombináciou techník Krav Maga a špecializovaného využívania tréningových metód a pomôcok zväčša úpolových športov ako sú boxerské aparáty, lapy, medicinbaly, činky, kettlebelly, švihadlá a iné, ktoré sú známe svojou funkčnosťou a odlišnosťou od klasického fitnesového a aerobikového tréningu. Techniky Krav Maga sú zamerané na zvládnutie úderovej a kopacej techniky, boja proti neozbrojenému, ale i ozbrojenému útočníkovi v stoji i v ľahu.

Mark Lauren, Joshua Clark - Telo ako posiľňovňa

     Na tejto stránke sa už pred časom objavil článok o posilňovaní tela vlastnou váhou. Ku komplexnej potrebe bojových umení ako takých určite patrí aj posilňovanie. Súčasný trend využívať k tomu posilňovne nie je vždy vhodný. Každý má mnoho povinností a nie vždy si nájde čas zájsť do gymu. Ostáva už len cvičenie doma, či v blízkej prírode so záťažou vlastného tela. Neviem prečo mám ten pocit, že tieto cviky sa zužujú len na kliky, brušáky či zhyby. Naša znalosť posilňovania vlastným telom je na minimálnej úrovni. Práve z tohto dôvodu by som rád upozornil na Marka Laurena.

Reforma izraelskej armády

     Izrael ako taký patrí so svojími 6,3 milionmi obyvateľov k absolutnej teritoriálnej vojenskej veľmoci. Jeho pozemné sily disponujú s 141 000 mužmi a ženami, námorníctvo 9500, letectvo 2700 a pohranièná stráš 4500. Zároveň má Izrael vyspelý zbrojný priemysel, ktorý dokáže pokryť takmer celé spektrum zbraní a zbranových systémov. Disponuje podľa odhadov 200 jadrovými hlavicami s približne rovnakým počtom nosičov. Základom je obranného systému sú bojové stíhacie lietadlá F 16 s počtom okolo 300 kusov, F4 okolo 100 kusov, bojové vrtuľníky AH 64 LONGBOW okolo 38 kusov.

Eyal Yanilov

     Eyal Yanilov sa narodil v roku 1959. S tréningom Krav Maga začal v roku 1973 pod osobným vedením jej zakladateľa Imricha Lichtenfelda. pričom od roku 1980 sa stal jeho asistentom. Eyal je jedinou osobou na svete, ktorá vlastní najvyšší stupeň aký bol komu udelení od Imricha Lichtenfelda (Master level 3 / Expert level 8).

Imrich Lichtenfeld

     Imrich Lichtenfeld (Imi Sde-Or is his family name in Hebrew, adopted in the early 60's. It is an exact translation to the meaning of Lichtenfeld - light feld) was born in 1910 in Budapest (at time was city of the Austro-Hungarian Empire). He grew up in Bratislava (the city of Czechoslovakia), in home where sports, law, and Central Europen education were equally respected. Imi became active in wide range of sports with his father. He exceled in wresling, gymnastics and boxing.

Rozhovor s expertom v oblasti bezpečnostných služieb

     Do roku 1989 sa o bezpečnosť ako štátu tak aj podnikov starala predovšetkým Verejná bezpečnosť a vlastná ochrana podniku ako takého. Po revolúcii sa mnoho zmenilo, bolo možno začať podnikať v rôznych sférach a tak sa tak začalo diať aj v oblasti bezpečnosti a začali vznikať prvé súkromné bezpečnostné služby.Ich vznik si nevyžiadala len nová možnosť podnikať ale aj neustále narastajúca kriminalita, pretože nanovo reformovaná polícia rôznymi viac či menej rozhodnutiami štátu už nedokázala pokryť celkovo bezpečnosť nanovo vzniknutým veľkému množstvu firiem. Mnohé problémy sa tým podarilo vyriešiť. Spočiatku sme mohli sledovať určité skupiny ľudí, ktoré sa združovali práve za novo vzniknuté súkromné bezpečnostné služby a zakrývali tak mnohokrát svoje nekalé zámery.

Obranná streľba krátkou zbraňou

     Pokiaľ ste sa rozhodli prečítať si tento web zrejme patríte medzi ľudí, v ktorých životoch hraje zbraň určitú rolu. Je mnoho rôznych dôvodov prečo zbraň vlastniť. Či už je to pre sebeobranu, športové účely alebo na rekreačnú streľbu hlavným cieľom by malo byť dosiahnutie takej úrovne znalostí, aby zbraň poslúžila čo najviac účelu pre, ktorý bola zaobstaraná.

Čo je potrebné povedať na úvod

     Denne sa k nám neutíchajúc dostávajú z médií správy o tých najhorších zločinoch, prepadoch, znásilneniach či v tom najhoršom prípade vraždách. Nespochybniteľne stúpa zločinnosť páchajúca sa v organizovaných skupinách, no jednotlivcov samozrejme nevynímajúc. Tak sa často stretávame s rôznymi názormi mnohokrát od nekompetentných ľudí na dôvody činnosti týchto jednotlivcov či skupín.

Komentárov  

#2 sdiaova 2021-05-21 09:59
http://slkjfdf.net/ - Ozjaef Elebujak gnf.etmw.kravmaga.6f.sk.ein.px http://slkjfdf.net/
Citovať
#1 khzoidefo 2021-04-15 08:04
http://slkjfdf.net/ - Axonasi Ehumohap oad.nwpt.kravmaga.6f.sk.jpa.yc http://slkjfdf.net/
Citovať

Pridať komentár

   
© COPYRIGHT Krav Maga Website 2008 - 2017
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat