Imrich Lichtenfeld, Eyal Yanilov: KRAV MAGA, Umění čelit ozbrojenému útočníkovi

Nenadále bodnutí zepředu - orientální držení nože č. 1

     Protivník sa dostal do tesnej blízkosti obrancu, ktorý musí reagovať bezprostredne a v krátkom časovom intervale sa snaží brániacou rukou zablokovať bodnutie nožom, zároveň druhou rukou prechádza súčasne do protiútoku a udiera útočníka do brady. V zápatí pokračuje v eliminácii súpera.

Hrozba zbraní zepředu z relativně větší vzdálenosti č. 1

     Útočník z relatívne väčšej vzdilenosti mieri na praktikanta pištolou, ten využíva jeho nepozornosť a započaje obrannú akciu tým, že uchytí zbraň do jednej ruky a snaží sa ju pritlačiť k telu útočníka. Pričom druhou rukou vyráža do protiútoku a udiera útočníka do oblasti brady resp. hrtana, čím vyvolá u útočníka.

 Obrana proti útočníkovi z holí č. 2

     Vodorovný úder ze strany - výpad vpřed ,,úder baseballovou pálkou". Praktikanti predvádzajú úder jednou rukou zo strany v ktorej zviera útočník palicu. Obranca sa bráni tým spôsobom, že pristupuje k útočníkovi bližšie čím znižuje ich vzdialenosť a následne využíva obrannú techniku spojenú s rýchlym protiútokom.

Obrana proti útočníkovi z holí č. 1

     V prvej časti tejto sekcie si úkážeme Úder shora dolů, proti hlavě - obrana ,,píkou" do línie útoku. Úvodný postavenie je charakteristické neutrálnym postojom obráncu, kde útoční sa v každej chvíli s naží započať svoj útok. Napriahol sa rukou a postupuje smerom na obrancu s cieľom udrieť priamočiaro z hora dolu.

 

Pridať komentár

   
© COPYRIGHT Krav Maga Website 2008 - 2017